5 nowych metod targetowania reklam w panelu Adkontekst i ContentStream

personalizacja

Od teraz reklamodawcy mogą jeszcze precyzyjniej kierować przekaz reklamowy, samodzielnie wybierając segmenty użytkowników spośród 420 profili marketingowych dostępnych w panelu reklamodawcy sieci Adkontekst i ContenStream. Do dyspozycji jest targetowanie na profile: zawodowe, demograficzne, zainteresowań, intencji zakupowych i FMCG. Jak to zrobić?

Panel reklamodawcy – od stycznia 2016 wspólny dla sieci reklamowej Adkontekst i sieci content marketingu ContentStream – umożliwia dzisiaj reklamodawcom w łatwy sposób wskazanie grup użytkowników, do których zostanie skierowany przekaz reklamowy.

– Dzięki temu reklamodawcy mogą docierać do 50 mln cookies, pogrupowanych w 420 profilii marketingowych. W ten sposób realizujemy strategię Reklamy #NapedzaneDanymi , czyli precyzyjnego targetowania i personalizacji przekazu w oparciu o dane na temat użytkowników – mówi Łukasz Duda, wiceprezes spółki Netsprint, do której należą sieci Adkontekst i ContentStream.

Na jakie profile marketingowe można kierować reklamy?

Dane o internautach są dostępne dla reklamodawców w formie gotowych do użycia profili:

 • zainteresowań – np.
  biznes / marketing i reklama
  dom i ogród / dekorowanie wnętrz
  rodzina i rodzicielstwo / ciąża
  sport / piłka nożna
 • zawodowych – np.:
  kadra kierownicza
  inżynierowie
  studenci
  wolne zawody
 • demograficznych:
  wiek
  płeć
 • intencji zakupowych, które cieszą się dużą popularnością w branży eCommerce, np.
  elektronika / fotografia,
  motoryzacja / samochody osobowe / używane,
  zdrowie i uroda / usługi medyczne / okulista,
  rozrywka i hobby / nauka języków obcych
 • FCMG – kategoria intencji zakupowych w obszarze produktów szybkozbywalnych – np.
  szybkie gotowanie (brak czasu, okazja dla restauracji i cateringu)
  jedzenie / Potrawy dietetyczne i fit
  jedzenie / impreza w domu  (przyjaciele, mecz, piwo, przekąski).

Ile to kosztuje

Wykorzystanie profili zainteresowań do targetowania kampanii reklamowych nie wymaga dodatkowych kosztów. Natomiast użycie precyzyjnych danych z pozostałych segmentów odbywa się za dopłatą. Dopłata jest pobierana automatycznie z konta reklamodawcy, gdy nastąpi kliknięcie w reklamy targetowane z wykorzystaniem płatnych segmentów.

Wartość dopłaty dla każdego z segmentów jest stała:

 • demografia + 0,2 zł do ceny kliknięcia,
 • intencje zakupowe + 0,3 do ceny kliknięcia
 • profile FMCG + 0,15 do ceny kliknięcia
 • profil zawodowy + 1 zł do ceny kliknięcia

System automatycznie przelicza wartości wymaganej dopłaty do kliknięcia na wartości punktowe (zgodnie z bonusem otrzymanym przez klienta ze względu na wielkość zamówienia). W przypadku wyboru kilku profili, system obciąża reklamodawcę wartością maksymalnej dopłaty wynikającej z użytych profili.

Przykładowo: jeżeli w kampanii w sieciach Adkontekst lub ContentStream zostanie użyty profil zainteresowań, demografii i profilu zawodowego, to zostanie naliczona opłata 1 zł – czyli cena użycia najdroższego profilu, w tym przypadku zawodowego.

Wypróbuj kampanię
z nowymi metodami targetowania reklam

Zgłoś się
Zostaw nam swój e-mail, aby poznać szczegóły oferty profili marketingowych
Dziękujemy. Nasz konsultant wkrótce się z Tobą skontaktuje i przedstawi ofertę.

Audience targeting – dlaczego warto?

Kierowanie kampanii reklamowych w oparciu o precyzyjne dane o użytkownikach (audience targeting) pozwala skutecznie dopasować treść przekazu reklamowego do realnych intencji, potrzeb czy zainteresowań potencjalnych klientów. W efekcie, reklamodawca pozyskuje lepszej jakości ruch na promowaną stronę – wizyty użytkowników są dłuższe, a współczynnik konwersji zwiększa się.

Wykorzystanie targetowania w oparciu o dane o użytkownikach zmniejsza również współczynnik odrzuceń. Koszty pozyskania klienta są obniżone, a jego lojalność w zauważalny sposób rośnie. Tym samym przyczynia się do zwiększenia wartości rocznego koszyka (w przypadku e-commerce).

Jak samodzielnie targetować kampanie na profile audience?

 1. Po zalogowaniu do panelu, wskaż swoją kampanię, którą chcesz skierować do wskazanych grup użytkowników.
 2. Wejdź do sekcji “ustawienia edycji” tej grupy reklam, którą planujesz skierować do określonych grup użytkowników.
 3. W sekcji “targetowanie”, wybierz zakładkę “audience / retargeting” i wskaż konkretne profile użytkowników z dostępnej listy.
 4. Zapisz ustawienia targetowania. Twoja kampania będzie emitowana do wskazanych użytkowników.

audience-targeting-panel-adkontekst
Inne możliwości targetowania

Reklamodawcy współpracujący z siecią Adkontekst i Contentstream oprócz kierowania kampanii z wykorzystaniem danych typu audience mogą również emitować reklamy w oparciu o:

 • Targetowanie geograficzne – emisja reklamy kierowana tylko do wybranego województwa albo do pojedynczego miasta
 • Targetowanie kontekstowe – pozwala na dotarcie z przekazem reklamowym do internautów w momencie, gdy przeglądają oni treści internetowe powiązane tematycznie z branżą, produktami lub usługami reklamodawcy
 • Targetowanie na serwisy www – reklamodawca może skierować emisję reklam tylko na określone serwisy www
 • Targetowanie na kategorie tematyczne – serwisy internetowe zrzeszone w ekosystemie Adkontekst są pogrupowane według kategorii tematycznych
 • Targetowanie na urządzenia mobilne – pozwala na dotarcie z reklamą do użytkowników korzystających ze smartfonów, tabletów czy telewizorów z opcją przeglądania internetu.

POZNAJ >> Wszystkie sposoby targetowania reklam

Dodatkowo reklamodawcy mogą skorzystać z pomocy konsultanta, który przygotuje dedykowany profil internauty (specyficzny, niedostępny w panelu) i przedstawi najbardziej skuteczne możliwości dotarcia do użytkowników w sieciach reklamowych Adkontekst i ContenStream. Zapraszamy reklamodawców do kontaktu z biurem sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *