Adkontekst Audience Report. Sprawdź co lubią Twoi użytkownicy

audience report - Adkontekst

Netsprint wprowadza na rynek nową usługę – Adkontekst Audience Report, czyli pogłębioną analizę charakterystyki użytkowników serwisów WWW. Jest to kompleksowy raport, który segmentuje internautów odwiedzających konkretną domenę i dzięki temu pozwala planować skuteczniejsze kampanie marketingowe.

Adkontekst Audience Report zawiera informacje o zainteresowaniach użytkowników i klientów badanego serwisu WWW oraz o odwiedzanych przez nich kategoriach serwisów internetowych. Ponadto identyfikuje on grupy internautów najlepiej konwertujących i najbardziej zaangażowanych w serwisie, a także odpowiada na pytanie, którzy z nich nie konwertują, mimo iż odwiedzają serwis.

Adkontekst Audience Report  – korzyści

Korzyści z opracowania Adkontekst Audience Report obejmują m.in.

  • precyzyjną identyfikację grupy docelowej i zwiększenie konwersji na serwisie,
  • zwiększenie efektywności reklam poprzez dokładniejsze dopasowanie ich do zainteresowań odbiorców,
  • obniżenie kosztów kampanii poprzez dotarcie do użytkowników, którzy rzeczywiście konwertują – m.in. dzięki informacji, na których powierzchniach emisja reklam jest najskuteczniejsza,
  • zaplanowanie skutecznych działań content marketingowych i tym samym intensyfikację zaangażowania potencjalnych klientów w serwisie.

Mówi się, że połowa pieniędzy wydawanych na reklamę wyrzucana jest w błoto – nie wiadomo tylko, która połowa. Stworzyliśmy więc usługę analizy zainteresowań użytkowników serwisu, która pomaga optymalizować te wydatki. Adkontekst Audience Report dostarcza informacji o tym, która część budżetu na marketing internetowy jest wydawana nieefektywnie. Rekomendacje zawarte w raporcie mogą być z powodzeniem wykorzystywane do lepszego planowania kolejnych kampanii reklamowych i content marketingowych.

Iwona Kaźmierczak, Business Development Director w Netsprint

Analiza Adkontekst Audience Reports jest tworzona za pomocą autorskiej metodologii na podstawie realnych danych o zachowaniu użytkowników pochodzących z sieci Adkontekst.

Komentarz ekspercki wyjaśnia najistotniejsze informacje o klientach i użytkownikach serwisu oraz podaje wprost rekomendacje dotyczące wykorzystania tej wiedzy. Raport przygotowany jest w przystępnej formie dokumentu pdf.

Kto może skorzystać z raportu?

Raporty może zamówić każdy, kto zarządza serwisem WWW – niezależnie, czy jest to wydawca, właściciel sklepu internetowego czy dział marketingu. W ramach Adkontekst Audience Report badani są użytkownicy wskazanego serwisu WWW oraz jego klienci, czyli internauci, którzy w badanym okresie dokonali konwersji.

Jako konwersję traktowany jest nie tylko zakup produktu (charakterystyczny dla eCommerce), ale także zakup dostępu do treści płatnych (np. w przypadku wydawców prasy) czy też przesłanie zapytania przez formularz na stronie lub założenie konta w serwisie.

Zamów raport o zachowaniach użytkowników Twojej witryny

Zamów
Zostaw nam swój e-mail, aby poznać szczegóły oferty
Dziękujemy. Nasz konsultant wkrótce się z Tobą skontaktuje i przedstawi ofertę raportu o zachowaniach użytkowników Twojej witryny.

Jak zacząć?

Rozpoczęcie korzystania z usługi jest bardzo proste. Wystarczy, że właściciel serwisu wklei na swoje podstrony skrypt (tag). Od tego momentu system Netsprint Audience gromadzi anonimową wiedzę o zachowaniach internautów odwiedzających daną witrynę. Jest to możliwe dzięki unikalnemu identyfikatorowi umieszczonemu w pliku cookie przeglądarki.

Polityka prywatności

Dane używane do wygenerowania raportu są zanonimizowane i wykorzystywane z zachowaniem standardów polityki prywatności (nie obejmują adresów IP, loginów mailowych, nazwisk, itp. zatem nie mogą posłużyć do późniejszej identyfikacji użytkownika).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *