Archiwa autora: Artur Karda

Dane i content marketing siłą napędową reklamy internetowej – raport Netsprinta

Raport Netsprinta: Rynek reklamy internetowej w Polsce - kontekst i content marketing 2015/2016
W 2016 roku wydatki na kampanie reklamowe w sieciach content marketingowych wzrosną o 41,1%, a w sieciach kontekstowych o 10,8% w porównaniu z rokiem 2015. Dane o użytkownikach odegrają kluczową rolę w kampaniach online. Już ponad 2/3 agencji i domów mediowych korzystających z danych twierdzi, że poprawiają one skuteczność działań reklamowych.

więcej..

Programmatic marketing – raport IAB Europe 2015 [PDF]

Road to Programmatic - IAB Europe White Paper

IAB Europe opublikował raport – poradnik o programmatic marketingu. To kompleksowe opracowanie na temat modelu automatycznego zakupu reklam.

Poradnik pomaga reklamodawcom, agencjom i wydawcom formułować strategie i dobierać narzędzia do obsługi reklamy programowanej. Współautorem poradnika jest Artur Banach, prezes Netsprinta.

więcej..

Dirlango kupuje Netsprinta i zapowiada wyjście na rynki zagraniczne

Netsprint - Dirlango: Artur Banach i Łukasz Wejchert

Dirlango, spółka Łukasza Wejcherta i Macieja Żaka, przejmuje 70% akcji Netsprint S.A. – właściciela sieci reklamowych Adkontekst i ContentStream.

– Netsprint ma unikalne, technologiczne DNA. Jestem pewien, że wspólnie stworzymy unikalne produkty w Polsce i zagranicą – mówi Łukasz Wejchert, Dirlango. Netsprint już zapowiada mocniejsze wyjście poza Polskę.

więcej..

Jak content marketing wspiera SEO [PREZENTACJA, WIDEO]

SEO i content marketing

SEO to nie wszystko. Jak promować content bez ryzyka? Prezentacja ContentStreamu na Festiwalu SEO 2015 w Katowicach.

Głębokie zmiany algorytmów Google’a zachwiały już niejednym biznesem internetowym. Jak w tej sytuacji wykorzystać rosnący trend content marketingu, by efektywnie i bez ryzyka promować treści własne i naszych klientów?

więcej..

Power of Content Marketing 2015 – bilety do wygrania

Power of Content Marketing 2015 - prelegenci

Do wygrania są 3 bilety na Power of Content Marketing 2015. Konferencja już 28 maja w Warszawie.

Power of Content Marketing to pierwsza w Polsce konferencja w pełni poświęcona marketingowi treści. Na scenie ośmiu praktyków content marketingu z Polski i Europy. Zobacz program konferencji i wygraj bilet za darmo.

więcej..

Reklama natywna w mobile marketingu [PREZENTACJA, WIDEO]

Reklama natywna w mobile - wzrost wydatków

Praktyczne przykłady kampanii reklam natywnych na urządzenia mobilne. Zobacz prezentację Netsprinta na Kongresie Mobilnym 2015 w Warszawie.

Prognozy pokazują, że dynamiczny wzrost wydatków na content marketing w dużym stopniu dokona się w kanale mobilnym. Czy w Polsce obserwujemy taki trend już dziś? Czy użytkownicy, reklamodawcy i wydawcy są gotowi na mobile?

więcej..