Dirlango kupuje Netsprinta i zapowiada wyjście na rynki zagraniczne

Łukasz Wejchert - Dirlango, Artur Banach - Netsprint

Artur Banach – prezes Netsprinta (z lewej) i Łukasz Wejchert z Dirlango.

Dirlango, spółka należąca do Łukasza Wejcherta i Macieja Żaka, przejmuje 70% akcji Netsprint S.A., będącego m.in. właścicielem sieci reklamowych Adkontekst i ContentStream. Netsprint już zapowiada mocniejsze wyjście poza Polskę. 

– Netsprint ma unikalne, technologiczne DNA. Bardzo je cenię. To ono od 14 lat jest siłą napędową firmy. Dzięki temu spółka już nieraz była w stanie zmieniać się, elastycznie reagując na potrzeby rynku. To świetny fundament do dalszego rozwoju. Jestem pewien, że wspólnie stworzymy unikalne produkty w Polsce i zagranicą – mówi Łukasz Wejchert, Dirlango.

Netsprint: 20% wzrostu w ciągu roku

Netsprint zamknął 2014 rok przychodami w wysokości 19,3 mln zł, co oznaczało 20% wzrost w stosunku do poprzedniego roku, przy zysku EBITDA 1,85 mln zł. Firma zatrudnia ponad 70 osób, w większości od lat związanych z Netsprintem.

– Cieszymy się, że świetny zespół Netsprinta dołączy do nas. Inwestujemy w firmę, która z powodzeniem konkuruje z globalnymi graczami. Netsprint będzie trzecią naszą spółką na rynku nowoczesnej reklamy, obok LeadR i JustWIFI – dodaje Maciej Żak, Dirlango. Firma Dirlango ma również udziały m.in. w spółkach iTaxi oraz Virgin Mobile Polska.

Netsprint, który w kwietniu 2015 r. przekształcił się w spółkę akcyjną, specjalizuje się w technologiach wspierających marketing internetowy. Jest właścicielem największej polskiej sieci reklamy kontekstowo-behawioralnej Adkontekst i największej w Polsce sieci content marketingu ContentStream, które emitują reklamy w czołowych polskich portalach i serwisach tematycznych.

Polski ekosystem reklamowy

Kluczowe dla Netsprinta obszary rozwoju to reklama kontekstowa i behawioralna, content marketing oraz big data i personalizacja reklam. Firma inwestuje również w reklamę dla e-commerce i reklamę mobilną. Co ważne, Netsprint łączy je ze sobą, tworząc polski ekosystem reklamowy – który dla reklamodawców i wydawców jest alternatywą do globalnych graczy.

– Zdecydowaliśmy się na współpracę z Dirlango, bo dzielimy te same wartości i wierzymy, że działając razem będziemy w stanie budować lepsze produkty i skutecznie wzmacniać swoją pozycję. Dla nas ta transakcja to wyraźny sygnał, że firmy technologiczne made in Poland mają przed sobą jasną przyszłość – podsumowuje Artur Banach, prezes zarządu Netsprinta.

SPRAWDŹ >> ofertę Grupy Netsprint

Po transakcji zarząd Netsprint S.A. pozostaje w niezmienionym składzie – tworzą go Artur Banach, wieloletni prezes oraz Łukasz Duda, chief revenue officer. Dotychczasowi udziałowcy Netsprinta (6 osób prywatnych, w tym Artur Banach), pozostają współwłaścicielami spółki. Natomiast firma Dirlango zostaje udziałowcem większościowym i inwestorem strategicznym.

Made in Poland – teraz zagranica

W efekcie transakcji Netsprint zdobędzie pieniądze na dalszy rozwój technologii i sieci sprzedaży oraz zwiększenie przychodów z rynków zagranicznych. Dzisiaj, poza Polską, firma ma także klientów w Skandynawii i krajach nadbałtyckich.

***

Netsprint, lider marketingu technologicznego, współtworzy polski ekosystem reklamowy w obszarach:

Zgłoś się do nas – przygotujemy dedykowaną ofertę dla Ciebie

Zgłoś się
Zostaw nam swój e-mail, aby poznać szczegóły oferty
Dziękujemy. Nasz konsultant wkrótce się z Tobą skontaktuje i przedstawi ofertę Grupy Netsprint.

Netsprint umożliwia reklamodawcom dotarcie do ponad 90% polskich internautów na wszystkich największych polskich portalach i serwisach tematycznych. Firma trafiła na 7. miejsce w rankingu Deloitte’s Fast 50 – listy najszybciej rozwijających się spółek technologicznych w Europie Centralnej. Więcej informacji na stronie firmy Netsprint.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *