Innova Capital inwestuje w Grupę Netsprint

Grupa-Netsprint-zasieg
Innova Capital, wiodący środkowoeuropejski fundusz private equity, zainwestował w Grupę Netsprint – polskiego lidera marketingu technologicznego i big data. Nabywając część udziałów od Dirlango, spółki kontrolowanej przez Łukasza Wejcherta i Macieja Żaka, Innova Capital rozpoczyna kolejną ważną inwestycję na rynku nowych technologii.

„W ramach naszej strategii inwestycyjnej, zwiększamy zaangażowanie w innowacyjne spółki o wyraźnym technologicznym DNA i dużym potencjale wzrostu. Obecnie Grupa Netsprint jest wiodącą platformą na rynku reklamy internetowej, zarówno ze względu na zakres świadczonych usług, jak również kompetentną kadrę menadżerską. Wierzymy, że nasze dotychczasowe doświadczenie na rynku online, a także odpowiednie zaangażowanie kapitałowe, wesprą zarząd Netsprinta w realizacji strategii dalszego dynamicznego wzrostu”
– komentuje Magdalena Magnuszewska, Dyrektor Zarządzający w Innova Capital.

„Wierzymy w potencjał technologii coraz bardziej obecnej w otaczającej nas rzeczywistości. Aktualnie rynek marketingu technologicznego jest w fazie bardzo szybkiego rozwoju, a Zarząd Grupy Netsprint udowodnił, że firma jest w pełni gotowa do szerokiej ekspansji. Ciągłe innowacje produktowe, konsekwentne budowanie przychodów i sprawne wyjście na rynki zagraniczne wymagają kapitału i doświadczenia w skalowaniu firm. Dlatego też widzimy olbrzymią wartość w zaangażowaniu Innova Capital na tym etapie rozwoju Grupy Netsprint” – mówi Łukasz Wejchert, założyciel Dirlango.

Grupa Netsprint
Grupa Netsprint koncentruje swe działania na wybranych, najszybciej rosnących segmentach rynku reklamy online, w których kluczową rolę odgrywają kompetencje technologiczne, wykorzystanie big data a także właściwe zrozumienie lokalnego rynku. Siłą napędową platformy jest odpowiednie analizowanie gromadzonych danych na temat użytkowników (w samej Polsce to ponad 50 mln cookies), co w znacznym stopniu wpływa na podwyższenie efektywności oraz rentowności działań marketingowych dla portali i wydawców – strategicznych partnerów Netsprinta. Optymalne wykorzystanie danych, które proponuje grupa, oprócz zwiększania przychodów klienta, w bliskiej perspektywie otwiera spółkę na wzrost w zupełnie nowych obszarach marketingu.

W skład Grupy wchodzą Netsprint i LeadR – spółki specjalizujące się w dostarczaniu rozwiązań dla rynku reklamy internetowej: reklam w modelu programatycznym, content marketingu, marketingu efektywnościowego skierowanego do eCommerce oraz e-mail marketingu. Kluczową rolę dla grupy odgrywa też mobile, z którego już teraz spółka czerpie ponad 46% przychodów reklamowych. Grupa rozważa kolejne przejęcia oraz wprowadzanie nowych usług na rynek.

„Utworzenie jednej grupy z LeadR znacząco zwiększa atrakcyjność naszej oferty dla reklamodawców i wydawców, ułatwia budowanie unikatowych produktów reklamowych, łączących big data z dotarciem do użytkownika we wszystkich najważniejszych kanałach marketingu internetowego. Kluczową wartością dla Grupy Netsprint jest pozostanie niezależnym graczem, który dzięki technologii, danym oraz dużej bazie klientów bezpośrednich, umożliwia współpracę lokalnych portali i grup mediowych. Te plany będziemy mogli znacznie szybciej realizować m.in. dzięki środkom finansowym oraz know-how, jakie wnosi do Grupy fundusz Innova Capital. W naturalny sposób jeszcze ważniejsze staje się dla nas przeskalowanie biznesu z lokalnego lidera na silną, rozpoznawaną w Europie markę” – wyjaśnia Artur Banach, Prezes Grupy Netsprint.

Zgłoś się do nas – przygotujemy ofertę Grupy Netsprint dedykowaną dla Ciebie

Zgłoś się
Zostaw nam swój e-mail, aby poznać szczegóły oferty Grupy Netsprint
Dziękujemy. Nasz konsultant wkrótce się z Tobą skontaktuje i przedstawi ofertę Grupy Netsprint.

***
O Innova Capital
Innova Capital należy do czołówki środkowoeuropejskich funduszy private equity inwestujących w segmencie średnich przedsiębiorstw. Od momentu rozpoczęcia działalności w 1994 r. do chwili obecnej fundusz Innova Capital zainwestował ponad 650 mln EUR w 45 przedsiębiorstw działających w 10 krajach regionu. W 2010 r. magazyn Unquote wyróżnił Innova Capital nagrodą Fundusz Roku Europy Środkowo-Wschodniej za emisję piątego funduszu Innova/5.
www.innovacap.com
***
O Grupie Netsprint
Grupa Netsprint, w skład której wchodzą Netsprint i LeadR, na początku 2016 roku zintegrowała swoją ofertę, budując pierwszy polski ekosystem reklamowy. Dzięki temu dociera już do 24 milionów polskich internautów (97%), za pomocą sieci – reklamowej Adkontekst i content marketingowej ContentStream. W oparciu o unikalne dane na temat użytkowników, Netsprint umożliwia tworzenie spersonalizowanego przekazu reklamowego oraz jego emisję w formie reklamy natywnej, display, mobile, social media, w środowisku RTB / programmatic oraz e-mailingach. Grupa zatrudnia obecnie ponad 130 osób.
***
O Dirlango
Dirlango, korzystając z najnowszych trendów i rozwiązań technologicznych, tworzy innowacyjne modele biznesowe, które są w stanie zaspokoić potrzeby kolejnych pokoleń użytkowników Internetu. Właścicielami spółki są Łukasz Wejchert oraz Maciej Żak, przedsiębiorcy z wieloletnim doświadczeniem na rynku IT i mediów. Szczególnym obszarem zainteresowań Dirlango są firmy na etapie wzrostu, z silnym zespołem zarządzającym, którym spółka oferuje zarówno „know-how” jak i wsparcie kapitałowe.

infografika-grupa-netsprint

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *