Jak content marketing wspiera SEO [PREZENTACJA, WIDEO]

Jak content marketing wspiera SEO? Na Festiwalu SEO 2015 w Katowicach opowiedział o tym Łukasz Ciechanek, dyrektor rozwoju sieci content marketingowej ContenStream.

Szef ContentStreamu w prezentacji „SEO to nie wszystko. Jak promować content bez ryzyka?” opowiedział, w jaki sposób poprzez działania content marketingowe można wzmacniać efektywność pozycjonowania.

Content marketing i SEO – części wspólne

Łukasz Ciechanek wielokrotnie podkreślał, jak bardzo SEO i content marketing przenikają się. Nowoczesny marketing bazuje bowiem na wartościowych treściach – czyli takich, które są: użyteczne, atrakcyjne, angażujące i wspierające odbiorców w podjęciu decyzji zakupowej.  Takie treści są esencją zarówno skutecznego SEO, jak i efektywnego content marketingu.

Dyrektor ContentStreamu zaprezentował też model 3P w content marketingu – procesu planowania, produkcji i promocji w marketingu treści.

Jak promować treści

W obszarze dystrybucji Ciechanek treści pokazał dwa rozwiązania:

  • moduł rekomendacji treści (related content) – to boks 4 zajawek, z których każda składa się ze zdjęcia i tytułu.  Moduł emitowany jest przez ContentStream pod artykułami w serwisach internetowych polskich wydawców. Trzy zajawki to linki wewnętrzne, promujące artykuły wydawcy. Czwarta zajawka jest linkiem sponsorowanym i prowadzi do zewnętrznego serwisu, z contentem reklamodawcy
  • publikacje artykułów sponsorowanych w serwisach wydawców – sieć ContentStream przygotowuje treści na zlecenie reklamodawców i publikuje je w serwisach, które odwiedzają potencjalni klienci. Artykuł sponsorowany zawiera link prowadzący do serwisu reklamowanej firmy czy produktu.

Taka promocja contentu jest bardzo skuteczna. Dla przykładu, CTR-y w module rekomendacji treści w serwisie internetowym Rzeczpospolitej sięgają 15%. Rozliczenie takiej kampanii odbywa się za kliknięcie, a średnie CPC  jest najczęściej niższe niż stawki w wyszkiwarkach internetowych. W przypadku artykułów sponsorowanych zamieszczanych w serwisach wydawców, rozliczenie prowadzone jest za publikację. Koszt publikacji zależy od tematyki i wielkości serwisu.

Łukasz Ciechanek, dyrektor rozwoju sieci ContentStream

ContentStream – największa w Polsce sieć content marketingu

ContentStream to pierwsza i największa w Polsce sieć content marketingu. Realizuje kampanie content marketingowe dla firm, umożliwiając im dotarcie do nowych użytkowników w sposób efektywny i angażujący.

Zrzesza ponad 2.200 partnerów i kilka tysięcy serwisów www. Linki ContentStream docierają do 75% polskich internautów, co oznacza 15.000.000 realnych użytkowników. Sieć emituje 500 mln odsłon reklam w mobile miesięcznie.

Wypróbuj darmowy moduł rekomendacji treści w największej sieci content marketingowej w Polsce

Sprawdź
Zostaw nam swój e-mail, aby poznać szczegóły oferty ContentStream
Dziękujemy. Nasz konsultant wkrótce się z Tobą skontaktuje i przedstawi kompleksową ofertę ContentStream.

ContenStream wspiera klientów w 3 kluczowych obszarach content marketingu: planowaniu strategii, produkcji wysokiej jakości treści oraz promocji contentu w największej sieci wydawniczej w polskim internecie.  Sieć ContentStream należy do firmy Netsprint – lidera marketingu technologicznego w Polsce.

Prezentacja ContentStreamu – Festiwal SEO 2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *