Nowe profile w Netsprint DMP: Lubiący promocje i Lokalizacje WiFi

profile-DMP-lowcy-okazji-wifi

W platformie DMP Netsprinta (zwanej także Spółdzielnią Danych) pojawiły się nowe profile użytkowników: Lubiący promocje i Lokalizacje WiFi. Segmenty danych o użytkownikach są dostępne w ekosystemie RTB (m.in. w Adform i DBM), a wkrótce pojawią się w panelu reklamodawcy sieci Adkontekst i ContentStream. 

Profile Lubiący promocje tworzone są na podstawie przeglądanych przez użytkownika gazetek promocyjnych poszczególnych sklepów oraz przeglądanych ofert zakupów grupowych. Zasięgi profili sięgają 1 mln UU. Cena profili w ekosystemie RTB to 2,5 PLN za CPM, a w ramach sieci Adkontekst dopłata za CPC wynosi 0,30 zł. Profile będą dostępne w panelu Adkontekst i ContentStream na początku lipca. Podzielono je na kilka kategorii – m.in. markety i supermarkety, odzież i buty, dom i ogród, motoryzacja, sport i turystyka. Reklamodawca ma dzięki temu możliwość dotarcia ze specjalnymi promocjami do zapalonych “łowców okazji” z danej branży.

Z kolei profile Lokalizacje Wi-Fi dają reklamodawcy możliwość dotarcia do użytkownika, który często przebywa w określonych miejscach. W odróżnieniu od pozostałych profili, te budowane są w oparciu o jego fizyczne zachowania i nawyki (dane offline). Podstawą do budowy tych profili są informacje z punktów WiFi (HotSpot), z którymi połączył się użytkownik. Liczności profili są obecnie na poziomie 100 tysięcy UU, a w najbliższym czasie będą jeszcze rosły. Cena w ekosystemie RTB to 1,5 PLN za CPM. W panelu Adkontekst i ContentStream profile te pojawią się również na początku lipca, a dopłata za CPC wynosi 0,15zł.  Wydzielono m.in. profile użytkowników często przebywających na lotniskach, w hotelach, w klubach fitness i siłowniach, w salonach piękności, w klubach, restauracjach, uniwersytetach, czy korzystających z transportu publicznego.

Netsprint DMP to największa polska platforma oferująca dane o użytkownikach do kampanii reklamowych. Obecnie liczy 50 milionów cookies, przypisanych do 500 profili marketingowych. Oprócz najnowszych profili, reklamodawca może planować kampanie reklamowe w oparciu o zainteresowania (np. bankowość), zawodowe (np. kadra kierownicza). Dotarcie do wybranej grupy docelowej ułatwiają również profile demograficzne wiek, płeć), intencje zakupowe czy profil FCMG, czyli kategoria intencji zakupowych w obszarze produktów szybkozbywalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *