Reklamy napędzane danymi – nowa, zintegrowana oferta Netsprinta

reklamy napędzane danymi - ekosystem reklamowy Netsprinta

Netsprint uruchamia polski ekosystem reklamowy, który pozwala na dotarcie do ponad 24 mln internautów (97% zasięgu polskiego internetu). Nowa oferta firmy umożliwia precyzyjne targetowanie m.in. w oparciu o dane na temat użytkowników w najważniejszych kanałach digital marketingu, i jest alternatywą dla reklamy w globalnych systemach. Aby zarządzać kampaniami reklamodawcy mogą korzystać z nowego panelu, zaś oferta zaprezentowana jest w przebudowanym serwisie www.adkontekst.pl.

Łączny zasięg należących do Netsprinta sieci reklamowych Adkontekst i ContentStream wynosi obecnie 97% polskiego internetu (dane Megapanel PBI/maj 2015). Emitując kampanie w ekosystemie reklamowym Netsprinta marketerzy mogą zatem dotrzeć do 24 milionów polskich internautów, a ich reklamy wyświetlane są w zarówno w największych serwisach polskiego Internetu, m.in. WP, Onet, Gazeta.pl, Interia, Polska Press Grupa, Dziennik Gazeta Prawna, Rzeczpospolita czy Edipresse, jak i na 2 tysiącach średnich i niszowych serwisów tematycznych. Dodatkowo reklamodawcy mają możliwość rozszerzania zasięgu kampanii o ekosystem RTB czy mailing.

ZOBACZ >> www.Adkontekst.pl w nowej odsłonie

Zintegrowaliśmy naszą ofertę, aby w pełni wspierać marketerów w osiąganiu ich różnorodnych celów: pozyskiwania i angażowania nowych użytkowników, zwiększania sprzedaży oraz zrozumienia kim są i jakie potrzeby mają ich klienci. W naszym ekosystemie reklamodawcy mogą realizować kampanie zorientowane na użytkownika i jego aktualną relację z ich marką. W centrum naszej strategii postawiliśmy dane na temat użytkownika, silniki rekomendacji treści i produktów oraz integrację z platformami programmatic, dzięki czemu znacząco poprawiamy efektywność działań klientów Netsprinta – komentuje Artur Banach, CEO Netsprint S.A.

Reklamy napędzane danymi – większe zaangażowanie użytkowników i wyższe konwersje

WIDEO: Jak ekosystem Netsprinta rozwiązuje problemy reklamodawców

 

Kampanie realizowane w ekosystemie Netsprinta są precyzyjnie targetowane w oparciu o dane na temat użytkowników, czyli audience targeting: cechy demograficzne (wiek, płeć, miejsce zamieszkania), a także ich zainteresowania, intencje zakupowe i zachowanie w sieci. Anonimowe dane zgromadzone są na platformie DMP Netsprint Audience, pod postacią profili marketingowych. Netsprint Audience jest największą polską bazą danych o użytkownikach internetu – gromadzi 40 mln plików cookies, podzielonych na ponad 400 profili marketingowych.

Profil użytkownika

Profil użytkownika: demografia, zainteresowania, intencje zakupowe

 

Wykorzystując dane reklamodawcy oraz te gromadzone przez platformę DMP Netsprinta umożliwiamy lepszą segmentację użytkowników, ale też dostosowywanie treści reklam do realnych intencji czy zainteresowań każdego z użytkowników internetu – dodaje Artur Banach. – Takie podejście umożliwia skuteczne zarządzanie kampaniami w wielu różnych kanałach – zaczynając od sieci kontekstowych i content marketingowych, poprzez reklamy display, a na mailingach czy mediach społecznościowych kończąc.

panel_screen2Nowy panel reklamodawcy

Netsprint stawia też na większą kontrolę reklamodawcy nad działaniami reklamowymi. W tym celu stworzony został nowy panel reklamodawcy, który umożliwia zarządzanie kampaniami w wielu kanałach.

Powiedz nam więcej o celach Twojego biznesu

Zostaw kontakt
Zostaw nam swój e-mail, aby poznać szczegóły oferty Grupy Netsprint
Dziękujemy. Nasz konsultant wkrótce się z Tobą skontaktuje i przedstawi ofertę.

Jednocześnie klienci mogą pogłębić wiedzę o swoich użytkownikach dzięki usłudze Audience Report, która przedstawia kompleksową charakterystykę profili osób odwiedzających serwis – kto z nich kupuje, a kto tylko odwiedza oraz jakie są ich zainteresowania.

Jeden skrypt – wiele źródeł zarobków na stronie

Ekosystem Netsprinta rozszerzył również ofertę dla wydawców, którzy mogą zwiększać swoje zarobki dzięki najnowszym trendom marketingu internetowego: m.in. audience targetingowi, reklamie natywnej oraz rosnącemu znaczeniu reklamy mobilnej i systemów do zautomatyzowanej sprzedaży powierzchni reklamowej (programmatic).

WIDEO: Jak wydawcy mogą zwiększyć przychody dzięki ekosystemowi Netsprinta

 

Algorytm Netsprinta automatycznie analizuje reklamy z wielu źródeł (sprzedaży bezpośredniej i agencyjnej oraz pochodzące z ekosystemu RTB) i wyświetla na serwisie wydawcy tę najbardziej dochodową. Dzięki temu wydawcy maksymalizują swoje przychody z każdej odsłony. Warto podkreślić, że Netsprint współpracuje z ponad 2000 reklamodawcami (z czego ponad 60% jest pozyskanych bezpośrednio). Do rozpoczęcia emisji reklam wystarczy wklejenie tylko jednego skryptu na stronę. Reklamy mogą być w pełni dopasowane do wyglądu i treści serwisu.

Wydawcy mają też możliwość bezpłatnego uruchomienia skutecznego modułu rekomendacji treści (related content) “Czytaj więcej”, który pozwala im wydłużyć wizyty na stronie i dodatkowo zarobić na linkach sponsorowanych w sieci ContentStream. Mogą również skorzystać z Raportów Audience.

Dodatkowym źródłem przychodu wydawców może być także dostarczanie danych do platformy DMP Netsprint Audience. Dane o użytkownikach są anonimowe i pobierane zgodnie z prawem, bez gromadzenia danych osobowych i wrażliwych.

Oferta Netsprinta jest zaprezentowana w nowym serwisie Adkontekst.

2 myśli nt. „Reklamy napędzane danymi – nowa, zintegrowana oferta Netsprinta

  1. Kamil

    Co muszą zrobić aktualni wydawcy, aby zwiększyć swoje zarobki w Adkontekst w związku z tymi zmianami? Czy zmiana następuje z automatu?

    Pozdrawiam

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *